
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 40 |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$0.78653
Ext.Price$0.78653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.78653 | $0.78653 |
| 10 | $0.63878 | $6.38780 |
| 25 | $0.58718 | $14.67950 |
| 50 | $0.53975 | $26.98750 |
| 100 | $0.49616 | $49.61600 |
| 300 | $0.47367 | $142.10100 |
| 500 | $0.45221 | $226.10500 |
| 1000 | $0.42884 | $428.84000 |
